Najnowsze wpisy

22 marca 2018

Płytki ceramiczne jak… cegła? Czemu nie!

Ponadczasowy wygląd i wszystkie zalety wysokiej jakości kolekcji ceramicznych – właśnie to skrywają w sobie przywodzące na myśl cegłę płytki. Nic dziwnego zatem, że modele te szybko zostały uznane za jeden z hitów 2018 roku. Gdzie się sprawdzą i jak maksymalnie wykorzystać drzemiący w nich potencjał? Sprawdź to razem z nami!

Ceglane płytki we wnętrzu

Doskonale komponują się i z minimalistycznym wnętrzem, i eleganckim wystrojem, w którym dominują klasyczne rozwiązania. Czerwone cegły, bo to o nich mowa, już dawno przestały ukrywać się pod warstwami tynku, i dziś z sukcesem wysuwają się na pierwszy plan. Niestety – nie w każdej przestrzeni można sobie na nie pozwolić. Co wtedy zrobić? Bez obaw! Z pomocą przychodzą nam płytki ceramiczne, do złudzenia przypominające właśnie wygląd naturalnej cegły.

Plusy takiego rozwiązania można wyliczać w nieskończoność. „Ceglane” płytki ocieplają nasze wnętrze, wprowadzając domowy i sprzyjający wygrzewaniu się pod kocem klimat. Doskonale harmonizują się także z pomieszczeniami utrzymanymi w industrialnym stylu oraz tymi, gdzie stawia się na minimalizm. Nie sposób nie wspomnieć również o ich funkcjach użytkowych. Ceglane płytki są łatwe w utrzymaniu czystości, przez co idealnie sprawdzą się w miejscach, gdzie ściany szybko ulegają zabrudzeniom, jak np. korytarze czy ściany w salonie. Wystarczy dodać tylko parę dodatków i… wyjątkowe wnętrze gotowe!

Nie tylko salon

Kto powiedział, że cegły nie nadają się do łazienki? Nowoczesne, ceramiczne „cegiełki” w jasnym kolorze to tylko jedna z propozycji na wykorzystanie tego motywu właśnie w łazience czy kuchni. Docenią je zwłaszcza te osoby, które zrobiłyby wiele, aby optycznie powiększyć dane pomieszczenie – płytki ceramiczne w kształcie cegieł nadają bowiem wnętrzu wrażenia spójności i przestrzeni. Są przy tym łatwe w pielęgnacji, więc nie musimy martwić się o nieestetyczne plamy czy zacieki, jak np. w przypadku ciemnych kafli.

Płytki a’la cegła na tarasie

Płytki inspirowane wyglądem czerwonej cegły stanowią idealny wybór także do wykończenia przestrzeni naokoło domu. Modele przeznaczone np. na taras to zresztą interesujący duet z dwóch powodów. Przede wszystkim, łączą w sobie ciepłą kolorystykę cegieł z różnymi formatami płytek, co daje wyjątkowy i niepowtarzalny efekt, który zachwyca swoją ponadczasowością. Druga kwestia związana jest z klasyką – płytki o takim wyglądzie sprawdzą się zarówno w nowoczesnych domach, jak i oddalonych od miejskiego zgiełku lokalizacjach.

Blog
About mceramic