Najnowsze wpisy

21 września 2017

Płytki ceramiczne jak cement? Oto najnowsze trendy!

Płytki ceramiczne jak cement? Oto najnowsze trendy!

Delikatne wzory w połączeniu z klasycznymi płytkami ceramicznymi? Owszem, to świetny pomysł – ale warto czasem postawić na mocniejszy akcent, który wniesie do wnętrza powiew świeżości. Efektowny motyw cementu, czy to na części ściany, czy w połączeniu z mozaiką, to doskonałe rozwiązanie dla amatorów właśnie takiego, oryginalnego wzornictwa. Oto kilka pomysłów na wykorzystanie betonowego dodatku we wnętrzu!

1. Płytki niczym beton

Jednym z oryginalniejszych ostatnio trendów są płytki ceramiczne do złudzenia przypominające… machnięcie szpachlą z cementem. Dokładnie tak! Efekt „surowości” w połączeniu z wysokiej jakości ceramiką sprawia, że po takie rozwiązanie sięga coraz więcej projektantów – i to zarówno w łazienkach, jak i kuchniach czy salonach. Największe zalety pomysłu? Niewątpliwie wzór, który pasuje do każdego stylu – w przypadku nowoczesnych aranżacji podbije charakter całości, a do klasycznych wnętrz wniesie odrobinę wdzięku. Szeroką ofertę płytek ceramicznych przywodzących na myśl fakturę cementu – i to prosto z renomowanych manufaktur – znajdziesz m.in. w Mceramic.

2. Cement kontra kolor

Choć szarości to jeden z mocniejszych tropów w aranżacji domów, to odrobina kolorów jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Chcesz kolorystycznie ożywić swój salon, a może brakuje ci pomysłu na łazienkę? Płytki ceramiczne imitujące materiał taki jak beton szczególnie dobrze prezentują się w towarzystwie czerwieni, wrzosów lub kontrastowej bieli czy czerni. Dobrze wypada także wszelkie miksowanie materiałów, np. „cementowych” płytek z ceramiką przywodzącą na myśl stare drewno.

3. Surowa łazienka

Klasyczny wystrój łazienki? Nie tym razem! Płytki ceramiczne przypominające cementowe wykończenie to świetne wyłamanie się ze standardowych aranżacji, gdzie prym wiedzie glazura oraz stonowane kolory. Obawiasz się, że ceramika o wyglądzie betonu ochłodzi twoją łazienkę? Zamiast ścian i podłóg utrzymanych w konkretnej stylistyce, postaw na jeden mocny, cementowy element, np. w miejscu, gdzie wisi lustro, lub wokół prysznica. Niewielki dodatek – a jaki efekt!

Blog
About mceramic