Najnowsze wpisy

28 września 2017

Płytki ceramiczne w niecodziennej odsłonie. Poznaj świat mozaiki

Płytki ceramiczne w niecodziennej odsłonie. Poznaj świat mozaiki

Przyznajemy – klasyka to sprawdzone rozwiązania, którym trudno się oprzeć. Czasem jednak, zamiast standardowych pomysłów, warto postawić na odrobinę aranżacyjnej nonszalancji, która podaruje wnętrzu zupełnie nowy charakter. Do wypełnienia takich zadań idealnie nadają się mozaiki oraz płytki ceramiczne w kształcie heksagonów. Niebanalnie, z pomysłem, i jak uniwersalnie – oto kilka mozaikowych inspiracji prosto od Mceramic.

W łazience

O tym, że wysokiej jakości ceramika to najlepszy wybór do łazienki, nie trzeba nikogo przekonywać. Nic dziwnego – połączenie wytrzymałości z niezwykle szeroką ofertą dostępnych wzorów czyni płytki niezastąpionym elementem wykończenia. Ale gdyby tak zamienić standardowe kafle na kolorową mozaikę lub całą sieć niewielkich, utrzymanych w jednej barwie fragmentów? Projektanci nie mają wątpliwości – elementy mozaiki w łazience to doskonałe rozwiązanie zarówno do przestronnych, jak i nieco mniejszych pomieszczeń. Sekret tkwi jedynie w umiarze i samym modelu. Aby więc nasza łazienka nie rozpraszała mnogością wzorów, zdecydujmy się albo na mozaikę w jednym kolorze, albo całkowite kolorystyczne i fakturowe szaleństwo – które zrównoważymy jednak minimalnym wystrojem. Na szczególną uwagę zasługują także płytki heksagonalne, zaskakujące swoim niestandardowym, sześciokątnym kształtem. Nas najbardziej urzekły heksagony utrzymane w rożnych odcieniach szarości – obok tej zabawy formą i strukturą nie sposób przejść obojętnie!

W salonie

Kto powiedział, że w salonie dozwolone są jedynie płytki podłogowe? Wyjątkowe mozaiki przywodzące na myśl drewno czy naturalny kamień to doskonały wybór na reprezentacyjną ścianę pomieszczenia. Pomysłów jest zresztą wiele – możemy zdecydować się albo na jeden mozaikowy element, albo cały motyw, łączący ścianę z podłogą. Ceramiczna mozaika z powodzeniem zastąpi również obraz – taki trik szczególnie dobrze sprawdzi się w kontraście ze ścianą z naturalnej cegły.

W kuchni

Zapomnij o grzecznych mozaikach biegnących wzdłuż całego blatu. Zamiast standardowych płytek, postaw na mniejsze heksagony lub mozaikę w nieco retro stylu, przywodzącą na myśl włoskie wzornictwo. Znajdzie się coś także dla miłośników minimalizmu – drobne fragmenty o gładkiej powierzchni, utrzymane w jednym, mocnym kolorze.

Blog
About mceramic