Najnowsze wpisy

27 lipca 2017

Mieszkanie w stylu loftu

Zobacz, jak urządzić je z Mceramic! Otwarte przestrzenie, naturalne materiały i surowy, industrialny klimat. Brzmi znajomo? Mieszkanie utrzymane w stylistyce loftu to trend, który z powodzeniem dominuje już kolejny sezon – i nic dziwnego. Zobacz, jak razem z płytkami ceramicznymi dostępnymi w Mceramic stworzyć taką atmosferę i w swoim domu!

Jedna przestrzeń

To, co w loftach fascynuje, to brak standardowego podziału na konkretne pomieszczenia. Zamiast korytarza i odchodzących od niego pokojów – otwarta, często piętrowa przestrzeń, gdzie nie ma wyraźnych granic. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno w przypadku wysokich mieszkań, jak i niewielkich, typowo blokowych metraży. Obawiasz się, że całkowity brak rozgraniczenia może z czasem zacząć ci przeszkadzać? W takiej sytuacji kompleksową rewolucję zastąpić można częściowym rozwiązaniem, takim jak wspólna kuchnia i salon. Ciekawy rezultat wizualny dają także podobne, choć różniące się strukturą płytki ceramiczne, stanowiące umowną granicę pomiędzy częścią kuchenną a resztą mieszkania. Szczególnie pięknie, i to niezależnie od pomieszczenia, prezentują się za to szarości – płytki w takim kolorze znajdziemy chociażby w asortymencie Del Conca.

Bliżej natury

Mieszkanie w stylu loftu to także ukłon w stronę minimalizmu. Zapomnijmy o eleganckich tapetach czy płytkach podłogowych z barokowymi ornamentami – tutaj króluje prostota. To właśnie z tego względu w takich aranżacjach sprawdzą się płytki ceramiczne imitujące swoim wyglądem naturalne surowce czy materiały, jak np. beton. Jedną z takich oryginalniejszych propozycji przedstawia marka Del Conca, której linie Ar Artelegno czy GP Gran Paradiso do złudzenia przypominają wiekową, drewnianą podłogę. W poszukiwaniu inspiracji warto także przyjrzeć się produktom od Atlas Concorde, szczególnie kolekcji Mek – znajdziemy tam bowiem interesujące płytki przywodzące na myśl szczotkowany metal.

Płytki ceramiczne zamiast tapet

Styl loft otwiera także nowe możliwości w kwestii aranżacji ścian. Wysokie, jasne pomieszczenia to w lofcie już ozdoba sama w sobie, która wymaga jedynie niewielkiego dopracowania. Tu z pomocą przychodzą nam płytki ceramiczne Atlas Concorde z linii Mek o wyjątkowej strukturze 3D, które z powodzeniem odnajdą się na ścianie każdego pomieszczenia. Cała kolekcja dostępna jest już w naszym punkcie Mceramic.

Blog ,
About mceramic