Najnowsze wpisy

9 stycznia 2017

3 pomysły na salon marzeń

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pokój dzienny, zwany także salonem, to pomieszczenie spełniające szereg różnych funkcji – od miejsca spotkań całej rodziny, po wyjątkową przestrzeń, gdzie przyjmujemy naszych gości. Oto trzy trendy, dzięki którym twój salon zachwyci komfortem użytkowania i stanie się bijącym sercem domu!

Podłoga na pierwszy plan

Płytki podłogowe w salonie? Czemu nie! Pomysł na wykorzystanie płytek ceramicznych w różnych pomieszczeniach domu staje się coraz bardziej popularny wśród projektantów. I choć gładka, lśniąca tafla zamiast dywanów czy paneli może z początku wydawać się nieco ekstrawagancka, to przy bliższym poznaniu obnaża cały wachlarz zalet. I tak dzięki płytkom podłogowym możemy zapomnieć o uciążliwej pielęgnacji – wystarczy tylko przetrzeć całość odpowiednim środkiem – i ewentualnych uszkodzeniach wynikających z intensywnego użytkowania. Zanikają także sprawdzone, ale nieco nudne patenty na aranżacje wnętrz.

Płytki podłogowe zachwycają całą gamą wzorów i faktur, co w połączeniu z bogatą ofertą kolorystyczną daje nam praktycznie nieograniczone możliwości w wystroju naszego salonu. Proste, jasne płytki optycznie powiększające wnętrze? Proszę bardzo! Przywodzące na myśl drewnianą podłogę modele, nadające pomieszczeniu przytulnego charakteru? To możliwe! Oprócz szerokiej oferty, zastosowanie płytek podłogowych otwiera także nowe widoki na urządzenie całego pomieszczenia, takie jak połączenie salonu z kuchnią i wykorzystanie identycznego rozwiązania na podłodze zarówno w jednym, jak i drugim miejscu.

Oświetlenie, które zmienia wszystko

Odpowiednio dobrane oświetlenie potrafi wydobyć z każdego wnętrza, to, co najlepsze. Sączące się delikatne światło lub cała feeria barw, podświetlająca ciekawsze elementy pomieszczenia, to zaledwie jedne z wielu propozycji ekspertów dla wszystkich szukających inspiracji właśnie w kwestii rozjaśnienia salonu. Jednym z najciekawszych trendów są wolnostojące lampy nawiązujące do nowoczesnego wzornictwa – „surowe” elementy nadają całości charakteru, a dzięki przenośnej strukturze można je postawić w dowolnie wybranym miejscu. Interesującym rozwiązaniem jest także sterowanie oświetleniem przy pomocy systemu firmy JUNG, umożliwiającego ściemnianie oraz regulowanie natężenia światła w zależności od naszych potrzeb. Prawda, że niesamowicie wygodnie?

Wygodny punkt orientacyjny

Królowa może być tylko jedna. Zamiast na komplet foteli, warto postawić na komfortową i wielką sofę – tak, aby zmieścili się na niej wszyscy domownicy i… ich przyjaciele. Utrzymany w ulubionych kolorach wypoczynek ociepli nasze wnętrze i doskonale wpisze się w każdą stylistykę. Tuż obok sofy pojawić mogą się wygodne pufy czy wypełniane specjalnym materiałem fotele o zmiennym kształcie, które aż proszą się o zanurkowanie w nich po ciężkim dniu spędzonym w pracy. Oryginalnie i jak wygodnie!

Salon to wyjątkowe miejsce w każdym domu. Pomożemy ci go urządzić i wybrać odpowiednie rozwiązania, dzięki którym zachwycisz się nim na nowo. Zapraszamy do Mceramic, gdzie czekają nasi eksperci i najnowsze kolekcje płytek ceramicznych czy materiałów wykończeniowych!

Blog
About mceramic