Najnowsze wpisy

15 marca 2018

Te płytki to hit 2018 roku. Strać głowę dla geometrycznych kształtów!

Płytki ceramiczne od linijki? Czemu nie! To właśnie geometryczne kształty, jak  trójkąty, kwadraty, heksagony czy finezyjne mozaiki zdominują nasze wnętrza w 2018 roku. Warto temu motywowi przyjrzeć się bliżej – zwłaszcza, że doskonale sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych aranżacjach. Oto przegląd geometrycznych propozycji, które w ostatnim czasie zainspirowały nas najbardziej!

Płytki ceramiczne jak plaster miodu

Sześciokątne płytki to trend, który od pewnego czasu rozbudza wyobraźnię projektantów na całym świecie. Trudno się temu zresztą dziwić – heksagonalna forma wprowadza do wnętrza element trójwymiarowości, co z kolei przekłada się na efekt wizualnego powiększenia. Szczególnie interesującą propozycją są cieniowane „plastry miodu”. Na czym dokładnie polega ich fenomen? Przede wszystkim, płytki utrzymane w takiej kolorystyce sprawiają wrażenie, jakby na ich powierzchni nieustanne igrało światło, co w połączeniu z niestandardowym kształtem gwarantuje wrażenie przestronności. To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla tych osób, które we wnętrzu cenią sobie prostotę – ale obowiązkowo przełamaną szczyptą oryginalności. Cieniowane heksagony spotkamy  w formie płytek podłogowych i naściennych.

Płytki heksagonalne zachwycą także na zewnątrz budynków. Wyobraź sobie jasny taras, gdzie na podłożu królują właśnie „plastry miodu” skąpane w miękkich, neutralnych odcieniach, idealnie komponujących się zarówno z zielenią ogrodu, jak i nowoczesnym szykiem dużego miasta. Prawda, że robi wrażenie? To właśnie ze względu na duet wysokich walorów estetycznych z funkcjonalnością,  płytki heksagonalne coraz częściej wyłaniają się z wnętrz właśnie na przydomową przestrzeń balkonów czy tarasów. I robią to w wielkim stylu!

Powrót mozaiki

Kradną nasze spojrzenia i całkowicie odmieniają wnętrza, choć często stanowią jedynie dodatek do standardowych płytek. O czym mowa? Oczywiście o mozaikach, które wnoszą do pomieszczeń rytm i świeżość, jakich nie zagwarantują nam żadne inne rozwiązania aranżacyjne.

Ze względu na ich wyjątkowy wygląd oraz dużą wytrzymałość, najchętniej stosujemy je w łazienkach i kuchniach. Wiele osób jednak kojarzy mozaiki z klasycznym „paskiem” płynącym wzdłuż pomieszczenia, zapominając, że można je przecież wykorzystać na setki innych sposób. O tę różnorodność zadbali bowiem producenci, dzięki którym nowoczesne mozaiki coraz częściej układają się w wielobarwne obrazy. Co więcej, takie „malowidło” zawisnąć może także w… salonie czy jadalni, gdzie zazwyczaj stawia się na płytki wielkoformatowe.

Jednym z bardziej urzekających pomysłów jest także mozaika nawiązująca do czarno-białej stylistyki retro, doskonale przełamująca minimalistyczne wnętrza. Może warto skusić się na ścianę utrzymaną właśnie w takim wydaniu?

Trójwymiar w świecie płytek ceramicznych

Proste linie, nieregularne fale lub fascynujące tłoczenia, a to wszystko w wydaniu 3D? Dlaczego nie! Jednym z najmocniejszych trendów, który utrzymuje się w czołówce inspiracji już kolejny sezon, są płytki naścienne potęgujące wrażenie przestronności. Jest to możliwe dzięki odpowiednim, geometrycznym kształtom, które w duecie z klasyczną kolorystyką lub drewnopodobnym designem tworzą niepowtarzalne kompozycje. Na uwagę zasługują tutaj zwłaszcza płytki włoskie, szczególnie modele renomowanego producenta Atlas Concorde. Ten lider w dziedzinie nowoczesnego wzornictwa proponuje bowiem płytki, gdzie zabawa formą łączy się z wyjątkowym designem. To doskonałe rozwiązanie dla większych, reprezentacyjnych  przestrzeni, jak np. hotelowe hole czy restauracje –  w przypadku których często zależy nam na osiągnięciu efektu „wow” .

Nie tylko proste kształty

Geometryczne formy to cała gama fascynujących rozwiązań. Prostokąty połączone z kwadratami, ceramiczne origami czy  finezyjna plątanina różnych figur – tutaj wszystkie chwyty są dozwolone. Co więcej, te oryginalne modele doskonale współgrają z klasycznymi kolorami, dzięki czemu z powodzeniem przemycimy geometryczny akcent do  niemal każdego wystroju. Wiele wskazuje także na to, że tradycyjne trójkąty czy heksagony to zaledwie dopiero początek żonglowania wzorami. Od pewnego czasu dużą popularnością cieszą się bowiem płytki z kalejdoskopowym wzorem. To co – gotów na odrobinę geometrycznego szaleństwa?

Blog
About mceramic