Najnowsze wpisy

24 listopada 2016

3 trendy w aranżacji łazienek, które musisz poznać!

Zbliża się Nowy Rok, a wraz z nim kolejne postanowienia i plany. Zapiszę się na siłownię, nauczę języka obcego, w końcu zrobię remont łazienki… zaraz zaraz, remont? Niezależnie jednak od faktu, czy wizja gruntownej metamorfozy łazienki widniała w twoim kalendarzu już od dawna, czy pojawiła się dopiero teraz – gwarantujemy, że po poznaniu najnowszych aranżacyjnych trendów nogi same poniosą cię do salonu z ceramiką i wyposażeniem wnętrz.

Płytki ceramiczne jak marmur? Czemu nie!

Płytki ceramiczne imitujące różne materiały to jeden z mocniejszych tropów w tematyce wystroju wnętrz. Nic dziwnego – dzięki nowym technologicznym rozwiązaniom zyskujemy połączenie wytrzymałości i niebanalnego wyglądu ulubionego motywu. Marzy Ci się rustykalna łazienka z drewnianymi elementami? A może wanna w marmurowej, wytwornej zabudowie? Zarówno jedna, jak i druga opcja jest możliwa do zrealizowania, i to bez ponoszenia wysokich kosztów. Producenci nie poprzestają jedynie na odwzorowaniu wyglądu danego surowca. Dzięki stałym modyfikacjom twórców często na pierwszy rzut oka nie można odróżnić, czy mamy do czynienia ze sprytną płytką podłogową, czy deską wyniesioną prosto ze starego, stuletniego domu.

Jeden kolor, setki możliwości

Wnętrze w jednej, dominującej barwie to trend, który trzyma się mocno już kolejny sezon. Przykładowe aranżacje takich łazienek udowadniają przy tym, że identyczny kolor na podłodze i ścianach wcale nie musi oznaczać nudy i sztampowych rozwiązań. Jeżeli stawiasz na płytki ceramiczne w jednolitym kolorze, otwierasz drzwi do zabawy fakturami. Płytki o oryginalnej strukturze nadadzą wnętrzu pazura nawet pomimo braku mocnych, kolorystycznych akcentów. Kombinować można także z odcieniami. Zamiast klasycznej bieli, warto pójść w szarości, które w połączeniu z odpowiednim oświetleniem i jasnymi meblami gwarantują nowoczesne i harmonijne wnętrze.

Czas ma relaks

Czy istnieje coś przyjemniejszego od długiej, relaksującej kąpieli po intensywnym dniu w pracy? Oczywiście, że nie! Pokaźna wanna czy większy prysznic to mała rewolucja w życiu każdego domownika, ukazująca zupełnie nowy stopnień komfortu i wygody. W większych łazienkach doskonale sprawdzą się zarówno wanny wolnostojące z ozdobnymi nóżkami w stylu retro, jak i te przeznaczone pod zabudowę, do których możemy dopasować odpowiednie płytki ceramiczne. Mniejsze powierzchnie nie pozostają wcale w tyle – zamiast standardowego brodziku, warto postawić na prysznic z odpływem liniowym, który tworzy jednolitą powierzchnię z podłogą. Wygodnie, nowocześnie, z pomysłem.
W Mceramic żadne remontowe plany nam nie straszne – doradzimy klientom z zalążkiem pomysłu, jak i tym szukającym inspiracji do prac wykończeniowych czy wyboru płytek ceramicznych. W naszym punkcie w Siemianowicach Śląskich, tuz obok Katowic, znajdziesz fachową pomoc oraz wysokiej jakości materiały – połączenie, dzięki któremu każdy remont zamieni się przyjemność.

Blog
About mceramic